Novinky

 

Míchání průmyslových barev dle RAL

V našem míchacím centru jsme schopni na počkání namíchat 200 odstínů dle vzorkovnice RAL (K7) a to v syntetické nebo polyuretanové formě. Při pravidelných odběrech poskytujeme zákazníkům věrnostní slevy.

Základní technické informace:

KG 05 je antikorozní syntetická barva vhodná k zhotovování základních nátěrů kovových výrobků pro vnitřní i vnější použití. Zhotovený nátěr se vyznačuje velmi dobrou přilnavostí a je univerzální pod vrchní syntetické nátěry nebo nátěry zhotovené vodou ředitelnými nátěrovými hmotami. Pro zhotovení vrchního nátěru se doporučuje použití vrchní barvy syntetické typu KH 14.

EP 02 je dvousložková antikorozní epoxidová barva s obsahem zinkofosfátu vhodná k zhotovování základního protikorozního nátěru kovových podkladů (průmyslových výrobků, ocelových konstrukcí aj.) Nátěr se v kombinaci s vrchním nátěrem polyuretanovou barvou PU 01 vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům i proti vlivům různých chemických prostředí.

KH 13 je jednovrstvá syntetická barva vhodná k zhotovování nátěrů kovových výrobků pro vnitřní i vnější použití. Zhotovený nátěr se vyznačuje velmi dobrou přilnavostí i bez předcházející povrchové úpravy podkladu vhodným základním nátěrem. Nedoporučuje se pro výrobky vystavené povětrnostním či jiným vlivům.

KH 14 je vrchní syntetická barva vhodná k zhotovování vrchních nátěrů kovových výrobků pro vnitřní i vnější použití. Zhotovený nátěr se vyznačuje velmi dobrou přilnavostí a je vhodný pro podklady opatřené základním nátěrem. Pro zhotovení základního nátěru se doporučuje použití barvy základní syntetické typu KG 05.

PU 01 je dvousložková polyuretanová barva vhodná ke zhotovování vrchních nátěrů kovových výrobků opatřených základním nátěrem. S výhodou se používá k povrchové úpravě ocelových konstrukcí, plechových střech aj. výrobků a zařízení, kde se požaduje vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům, stálost barevného odstínu a lesku. Nátěrová hmota je vhodná i k vytváření nátěrů na starých nátěrech s dostatečnou přilnavostí k podkladu.

PU 06 je dvousložková polyuretanová barva vhodná ke zhotovování jednovrstvých nátěrů kovových (ocelových, pozinkovaných nebo hliníkových) výrobků. S výhodou se používá k povrchové úpravě, kde se požaduje dobrá přilnavost, vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům a stálost barevného odstínu a lesku. Nátěrová hmota je vhodná k vytváření nátěrů v interiérech i exteriérech.

ET 02 je tvrdidlo k tužení dvousložkových epoxidových nátěrových hmot.

PT 01 je tvrdidlo k tužení dvousložkových polyuretanových nátěrových hmot.

 

Více informací zde: www.express-color.cz/michani-prumyslovych-barev-dle-ral/.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hobby barvy ColorCity

Od společnosti ColorCity s.r.o. nově nabízíme výrobky pro každodenní použití. Všechny tyto výrobky se vyznačují velmi vysokou kvalitou a zároveň bezkonkurenční cenou v porovnání s podobnými produkty, které jsou na trhu.

 

Malířské barvy CITYMAL

Barvy řady CITYMAL jsou vysoce kvalitní malířské barvy za rozumnou cenu. Všechny tyto barvy se vyznačují zářivou bělostí, otěruvzdorností, omyvatelností (u výrobku Forte), jsou určené k malování stěn v interiéru. Barvy jsou také vhodné na sanační omítky, sádrokarton a vynikají především svou kryvostí a bělostí. Barvy jsou paropropustné.

Více informací zde: www.express-color.cz/interierove-barvy/

CITYMAL FASODEX silikonová fasádní barva

Více informací zde: www.express-color.cz/fasadni-barvy/silikonove/

Odmašťovadlo AQUA CC

AQUA CC - koncentrovaný, bezoplachový, odmašťovací, fosfátový odrezovač - odmašťovač a primer na čerstvě pozinkované nebo zkorodované podklady. Používá se k čištění, odmaštění, pasivaci rzi a jako neutralizátor na čerstvých pozinkovaných dílech. Je bez zápachu, biologicky odbouratelný. Odstraňuje oxidaci hliníku (šedý povlak). Odmašťovač AQUA CC je koncentrovaná, čirá kapalina (možnost ředění až 1:10) obsahující organické složky k vázání rzi tak, že zastavuje korozi a současně odmašťuje a vytváří ochranný primer-povlak. Čerstvě pozinkované povrchy ošetřené odmašťovačem AQUA CC je možné bez použití dalšího primeru natírat vhodnými barvami. Ochranný povlak silně zesiluje obranyschopnost ostatních kovů (železo, litina) vůči následné korozi současně s následnými povrchovými úpravami a zvyšuje životnost nátěrového systému. Ředitelné vodou až 1:10. Vydatnost: 15-20 m2/kg. Doba schnutí při 20°C 1-3 hod. Balení 1kg, 5kg.

Více informací zde: www.express-color.cz/redidla/cistice-a-odmastovace/

Základní barva S 2000

Základní barva syntetická antikorozní S 2000 je určena k základním nátěrům kovových (mimo pozinkovaných) i dřevěných výrobků pro venkovní i vnitřní použití jako jsou konstrukce, kovové kontejnery, kryty strojů , sloupy, zárubně, ploty, dveře, okna apod. Barva S 2000 je vyrobená z alkydové pryskyřice modifikované fenolem s obsahem antikorozního pigmentu a aditiv. Má velmi dobrou antikorozní a chemickou odolnost. Vyniká rychlým schnutím. Je vhodná jako základní nátěr s bezproblémovým přelakováním širokou škálou vrchních nátěrů syntetických, vodou ředitelných, příp. i polyuretanových. Barvu je možno aplikovat štětcem, válečkem, stříkáním ale i máčením. Ředidlo S 6006, S 6001. Vydatnost: 14-18 m2/l Doba schnutí při 20°C 30 minut na prach, nelepivost 50 min., přelakovatelnost po 3 hodinách.
Balení 0,7l, 4l, 9l.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-kov/zakladni-barvy/

Základní barva S 2003

Základní barva na lehké kovy NOVEX S 2003 se používá pro základní nátěry hliníku, pozinkovaných výrobků, kovů a litiny ve venkovním a vnitřním prostředí. Nátěr se vyznačuje vynikající přilnavostí k těmto podkladům a univerzálním přelakováním vrchní barvou, které lze provádět již po půl hodině od aplikace základní barvy. Barva Novex obsahuje antikorozní pigmenty. Nátěr se v kombinaci s vhodnou vrchní barvou vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům.
Balení 0,6l, 3,5l, 9l.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-kov/zakladni-barvy/

Vrchní email S 2013

Email vrchní univerzální syntetický S 2013 je vhodný ke zhotovování vrchních lesklých nátěrů kovových a dřevěných výrobků pro vnitřní i vnější použití. Zhotovený nátěr se vyznačuje velmi dobrou tvrdostí, povětrnostní odolností a vysokým leskem. Dále vyniká rychlým schnutím. Je určený pro podklady opatřené základním nátěrem. Pro zhotovení základního nátěru se doporučuje použití barvy základní univerzální syntetické typu S 2000. Vyrábí se ve dvaceti základních odstínech vzorkovnice ČSN. Ředidlo S 6006, S6001. Vydatnost: 14-16 m2/l. Doba schnutí při 20°C: 50 min. na prach, 120 min. nelepivý, 24 hod. manipulovatelný.
Balení 0,7l, 4l, 9l.

Více informací zde: www.express-color.cz/univerzalni-barvy/univerzal-su-2013/

Jednovrstvá barva Kovex Maxim 3v1

Kovex Maxim 3v1 - barva jednovrstvá syntetická 3v1 je určena ke kvalitním jednovrstvým nátěrům kovových výrobků pro venkovní i vnitřní použití jako jsou konstrukce, střechy, ploty, vrata, kontejnery apod. Je vyrobená z alkydové pryskyřice s obsahem antikorozního pigmentu, plniv a aditiv. Má velmi dobrou antikorozní odolnost a přilnavost. Vyniká rychlým schnutím. Je vhodná jako základní i vrchní nátěr v jednom, případně se může použít jako vrchní nátěr s použitím základní barvy. Barvu je možno aplikovat nátěrem, máčením, vysokotlakým i vzduchovým stříkáním. Povrch se opatři v 1 až 3 vrstvách barvou Kovex Maxim 3v1 v maximální suché vrstvě 60 μm na jednu pracovní operaci. V případě potřeby druhé (třetí) vrstvy je možné přestříkat tzv. mokré do mokrého po 4 až 8 hod. při 20ºC. Vydatnost 10 – 12 m2/kg suchý film 60 μm, balení 0,7l, 4 l a 9 l. Ředidlo S 6001, S 6006. Doba schnutí při 20°C proti prachu 30 min., nelepivost 40 min., 18 hod. manipulovatelný. Balení 0,7l, 4l, 9l.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-kov/jednovrstve-barvy/

Uretex U 1023 uretanový lak na dřevo - speciál

Výrobek je určen k transparentním nátěrům dřeva pro venkovní a vnitřní prostředí. Výborně se hodí k nátěrům dřevěných podlah, parket, nábytku a obložení. Lak vytváří ochrannou vrstvu s efektním vzhledem, která chrání před povětrnostními vlivy a mechanickým poškozením natíraného povrchu. Vykazuje výbornou brousitelnost, UV odolnost a odpuzuje vodu, je odolný proti poškrábání. Po vytvrzení má lak U 1023 Uretex vlastnosti blízké dvousložkovým lakům. Konečný povrch laku má polomatný vzhled. Balení 0,6l, 2,5l.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-drevo/laky/

Lazurovací lak na dřevo S 1023

Lazurovací lak syntetický slabovrstvý S 1023 je napouštěcí a lazurovací lak s přídavkem speciálních aditiv s obsahem přírodního oleje a vosků určený pro vnitřní a venkovní nátěry dřeva (např. oken, dveří, dřevěných štítů, trámů, obložení, plotů, pergol apod.) Lazurovací lak S 1023 obsahuje kvalitní UV filtr a zvyšuje ochranu dřeva proti napadení houbou a plísní. Natřené dřevo výborně odolává působení povětrnostních vlivů. Venkovní použití je doporučeno pouze u barevných odstínů, bezbarvý pouze tam, kde není vyžadována dlouhodobá životnost. Na nové dřevo se doporučuje použít napouštědlo na bázi alkydové pryskyřice. Základní vlastnosti výrobku: chrání dřevo proti povětrnostním vlivům, zachovává viditelnou strukturu dřeva, dlouhá životnost nátěru, zvyšuje ochranu proti vodě, ochrana proti mechům, houbám a plísním, u barevných odstínů vysoká světlostálost, odolnost proti UV záření. Aby dřevo napuštěné lazurovacím lakem mělo dokonalý vzhled, je nutné jednotlivé vrstvy laku hodně roztírat a nanášet v souvislé vrstvě po směru dřevěných vláken.
Ředidlo S 6006, S 6001. Vydatnost 14-18 m2/l. Schnutí při 20°C: proti prachu do 50 min., nelepivý do 120 min., zaschlý do 48 hodin. Balení 0,6l, 2,5l, 10l.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-drevo/lazury/

Barvy na betonové a asfaltové podlahy

KH 13 BETONAX - syntetická rychleschnoucí barva na betonové povrchy. Vhodná k nátěrům betonových podlah v interiérech. Nátěr se vyznačuje dobrou odolností vůči mechanickému působení a částečně i chemickým vlivům. Barva je též vhodná do exteriéru jako protiprašný nátěr betonu. Je určena pro mírně nebo normálně zatěžované betonové plochy. Zhotovený nátěr má polomatný vzhled a tedy i protiskluzné vlastnosti.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-beton/

EP 02 BETONAX - dvousložková epoxidová barva BETONAX je vhodná k nátěrům průmyslových podlah, garáží a skladových ploch v interiérech. Nátěr se vyznačuje vynikající odolností vůči mechanickému a chemickému působení. Svým polomatným vzhledem má protiskluzné vlastnosti. Tužení 10:1 tvrdidlem ET 02. Vydatnost 6 až 9 m2/kg v závislosti na savosti betonu. Ředidlo S 6300.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-beton/

SILEX - syntetická rychleschnoucí barva určená k jednovrstvým nátěrům betonu a asfaltu k vodorovnému značení cest, parkovišť či průmyslovému značení podlah v interiéru a exteriéru. Nátěrovou hmotu SILEX lze také aplikovat na kov či litinu. Vyniká vysokou mechanickou a povětrnostní odolností, je odolná vůči běžným chemikáliím, ropným produktům, minerálním a motorovým olejům apod.

Více informací zde: www.express-color.cz/barvy-na-beton/

Odstraňovač nátěrů

ANTI COLOR gelový odstraňovač starých nátěrů spolehlivě odstraňuje syntetické, vodou ředitelné, epoxidové i polyuretanové nátěry, gelové provedení pro snadnou aplikaci. Balení 0,6 kg.

Více informací zde: www.express-color.cz/redidla/odstranovace-nateru/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Přímý závoz od dodavatele

Nově nabízíme dopravu zboží přímo od našeho dodavatele. Tento způsob dopravy je výhodný pro rozměrné zásilky až do váhy 1000 kg. Nejedná se o balíkovou přepravu, nehrozí tak žádné riziko poškození. Pro využití této přepravy je možný způsob platby pouze převodem na účet.

 

Více informací zde: www.express-color.cz/zpusob-platby-doprava-balne/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DETECHA nátěrové hmoty

Detecha chemické výrobní družstvo je ryze českým výrobcem nátěrových hmot, které se vyznačují vysokou kvalitou, příznivou cenou a výbornými užitnými vlastnostmi. Současný výrobní program navazuje na tradici a především na bohaté dlouhodobé zkušenosti. Součástí sortimentu jsou nátěry na kov, dřevo, beton, podvozky a dutiny karoserií a v neposlední řadě také protiplísňové přípravky.

KOV

DŘEVO                   

   

BETON

AUTO

INTERIÉR EXTERIÉR                   INTERIÉR

              

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NANOBALA hydrofobní impregnace

Od české společnosti NANOBALA nově nabízíme produkty na bázi chemické nanotechnologie. Nanotechnologie prodlužuje životnost výrobků a materiálů a usnadňuje jejich údržbu. Povrchy ošetřené pomocí nanotechnologie získávají tzv. lotosový efekt. To v praxi znamená, že k očištění stačí pouze čistá voda bez jakýchkoliv chemických prostředků. Povrchy jsou navíc odpudivé vůči vodě, olejům a mastnotám, takže zabraňují pevnému usazování nečistot. Od tohoto principu chování jsou odvozeny a dále propracovány vlastnosti našich produktů. Jsou zaměřeny na zušlechtění, impregnaci a ochranu různých druhů materiálů - kamene, betonu, keramiky, dřeva, papíru, skla a textilu.

Ukázka ošetření potahu sedací soupravy po rozlití červeného vína:
 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wagner je světově známý výrobce lakovacích zařízení, techniky a technologie pro aplikaci barev, prášků, fasádních směsí a různých směsí chemického složení. Stříkací zařízení od firmy Wagner působí na zdejším i světovém trhu v řádu desítek let. Na základě získaných dlouholetých zkušeností neustále vyvíjí a zdokonaluje lakovací techniku, její spolehlivost a jednoduchou obsluhu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Henkel tmely a lepidla + pohlcovač vlhkosti

Od společnosti Henkel pro vás nově nabízíme tmely a lepidla osvědčených značek, doporučujeme také vyzkoušet revoluční pohlcovač vlhkosti.

Ceresit STOP vlhkosti je nový revoluční systém v pohlcování vlhkosti s okamžitým účinkem prostředníctvím tablety, která absorbuje vlhkost ze vzduchu. Systém vyměnitelných náhradních náplní.

Tmely a lepidla společnosti Henkel nabízí vysoce inovované portfolio značek pro řemeslníky, které jsou speciálně navržené k uspokojení profesionálních potřeb. V kategorii tmelů a lepidel nabízíme značky Ceresit, Pattex, Chemoprén, Loctite.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stop skvrnám a plísním!!

ETERNAL IN STOP, HETLINE IZOL se používají k základním nátěrům, kterými lze zabránit průniku nikotinových skvrn v silně zakouřených místnostech do nové malby. Dále se dají těmito nátěry izolovat skvrny po starých válečkových malbách, skvrny po zatékání, skvrny vystupující ze dřeva, dřevotřískových desek a sádrokartonů při nátěrech disperzními barvami apod.

DETASTOP přípravek pro hloubkovou likvidaci plísní a řas + DETAKRYL, JUPOL CITRO či HETLINE SAN protiplísňové nátěry. S touto kombinací plísně zkrátka nemají šanci!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alkyton přímo na rez!!

Alkyton je barva s obsahem antikorozních pigmentů, kterou lze aplikovat přímo na rez, kov, dřevo a pohledový beton. V případě použití základu Galvinol, lze Alkyton použít také na nátěry lehkých kovů, plastů a skla. Alkyton vytváří na povrchu předmětu trvalou pružnou vrstvu, která odpuzuje vodu a odolává vlivům počasí. 

Primer+ je rychleschnoucí základ na nový a zrezlý povrch. Přetíratelný po dvou hodinách. Prodlužuje životnost vrchního nátěru. Vydatnost 12 m2 z litru při jedné vrstvě (35 µm).

Penetrátor je unikátní základ na silně zkorodovaný povrch. Penetruje korozi, vytěsňuje vodu a vzduch. Může být aplikován na zavlhlý povrch. Vydatnost 14,5 m2 z litru při jedné vrstvě (35 µm).

Galvinol je základní nátěr na pozink, hliník, měď, nerez, plasty (dle typu plastu), sklo, porcelán. Vysoká vydatnost 35 m2 z litru, přetíratelný již po 30 minutách.

Alkyton hladký lesklý - Lesklý povrch ve 24 vybraných odstínech, vydatnost 10,5 m2 z litru při jedné silné vrstvě (50 µm).

Alkyton hladký matný - Supermatné provedení ve 2 barevných odstínech. Vydatnost 10,5 m2 z litru při jedné silné vrstvě (50 µm).

Alkyton hladký saténový - Saténově jemný vzhled v 9-ti nových atraktivních odstínech. Vydatnost 10,5 m2 z litru při jedné silné vrstvě (50 µm).

Alkyton kladívkový efekt - Efektní lesklý povrch schopný skrýt nerovnosti podkladu. 11 barevných odstínů. Vydatnost 10,5 m2 z litru při jedné silné vrstvě (50 µm).

Kovářská barva - Speciální barva vytvářející atraktivní grafitový vzhled známý z kovářských výrobků. Barvy černá a zelená. Vydatnost 10,5 m2 z litru při jedné silné vrstvě (50 µm).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nové odstíny Het Brillant Creative

Současné moderní trendy v bytovém designu přenáší nové potřeby a požadavky zákazníků i do sortimentu výrobců nátěrových hmot. Proto společnost HET připravila pro letošní sezónu inovaci svého úspěšného výrobku, tónované interiérové malířské barvy Brillant CREATIVE. Nový Brillant CREATIVE nabízí významně upravenou kolekci moderních odstínů vhodných pro vzájemnou kombinaci. Zcela nová receptura výrobku přináší zákazníkům vylepšení jeho technických parametrů a malířských vlastností.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nové odstíny Het Klasik Color

Společnost HET připravila pro rok 2016 upravenou odstínovou řadu nejoblíbenější tónované interiérové barvy Klasik COLOR. Méně poptávané odstíny zelený, olivový a cihlový byly nahrazeny hnědým, purpurovým a vínovým.