Eternal Na Beton Komfort multifunkční nátěrová hmota

  • Chystáte se natírat betonovou podlahu?
  • Požadujete vysokou mechanickou odolnost?
  • Hledáte barvu určenou i na vlhký a nevyzrálý beton?
  • Barvu, která dokáže vyspravit betonový podklad?
  • Barvu s protiskluznými vlastnostmi, vhodnou i do garáže?

Řešením je multifunkční nátěrová hmota Eternal Na Beton Komfort.

Vysoká mechanická a chemická odolnost

Eternal Na Beton Komfort je dvousložková epoxidová nátěrová hmota určená k nátěrům betonových podlah ve sklepech, garážích, dílnách, prodejnách, skladištích, výstavních prostorech, apod. Vyniká především vysokou odolností mechanickému namáhání a oděru. Výborně odolává také chemickým rozmrazovacím prostředkům, olejům, pohonným hmotám, některým ředidlům, zředěným kyselinám, zásadám a asanačním roztokům. Jako každá epoxidová nátěrová hmota je určen pouze do interiéru.

Aplikace i na čerstvý a vlhký beton

Barvu lze použít i na nevyzrálý beton (nejdříve však po sedmi dnech). Stejně tak lze barvou natírat i vlhký beton. Tyto výjimečné parametry umožňuje především vysoká paropropustnost a dobrá chemická odolnost nátěrové hmoty. Zatímco u běžných barev na beton je třeba čekat min. 28 dnů na vyzrání podkladu, a zpravidla ještě déle na dokonalé vyschnutí betonu, Eternal Na Beton Komfort tato omezení nemá a přináší tak stavebníkům významné časové a finanční úspory. Umožňuje totiž odvětrání nadbytečné vlhkosti, proto nehrozí zhoršení přilnavosti nátěru vlivem jeho poškození silně alkalickým prostředím, ani vznik defektů, způsobených uzavřením vlhkosti pod nátěrem.

Opravy a vysprávky betonu

Tenkovrstvé vysprávky betonových podkladů cementovými hmotami vykazují řadu nedostatků. Tenká cementová vrstva má zpravidla velmi nízkou pevnost, špatnou adhezi k podkladu, omezenou soudržnost a je náchylná k popraskání. Smícháním hmot Eternal Na Beton Komfort a Eternal Křemičité Plnivo vznikne samonivelační (epoxidová) podlahovina, jejíž parametry pro tenkovrstvé vysprávky betonu jsou nesrovnatelně lepší než u cementových hmot. Hmota navíc vykazuje stejné vlastnosti i při tloušťkách několik centimetrů. Aplikaci lze provádět celoplošně, ale i jako lokální vysprávku menších míst.

Nátěry podlah v garážích

Samostatnou kapitolou jsou nátěry betonových podlah v garážích. Pneumatiky poškozují nátěry betonu, a to hned dvěma způsoby. Je-li podlaha natřena termoplastickou barvou, zejména horké pneumatiky způsobují její měknutí, hrozí riziko přilepení na pneumatiku a odtržení barvy od podkladu. Z pneumatik se navíc uvolňují látky, způsobující změknutí jinak pevných nátěrových filmů. Opět s rizikem přilepení na kolo a odtržení od podkladu. Eternal Na Beton Komfort oběma rizikům spolehlivě odolává. Spolu s protiskluznými vlastnostmi, snadnou údržbou povrchu a odolností posypovým solím, unikajícím olejům a pohonným hmotám je pro nátěry podlah v garážích dokonale vhodný.

Široký rozsah použití

Eternal Na Beton Komfort tvoří multifunkční systém, zcela výjimečný rozsahem použití. Smícháním obou složek vznikne vysoce odolná nátěrová hmota, jejíž adheze k betonu je zpravidla výrazně větší než je pevnost samotného betonu v tahu. Naředěný vodou slouží jako penetrační přípravek. Po naplnění sypkou složkou (křemičitým plnivem) má vlastnosti samonivelační hmoty nebo opravného tmelu. Vysokou univerzálnost nátěrové hmoty oceníte zejména v případě výskytu smíšených konstrukcí. Ačkoliv je Eternal Na Beton Komfort určen primárně na beton, lze ho velmi dobře použít i na cementové omítky, dřevo, dřevovláknité a dřevotřískové desky, sádrokarton a dokonce i na kovové konstrukce (ty však musí být předem opatřené antikorozním nátěrem).

Přidáním křemičitého plniva do barvy získáte samonivelační podlahovinu vhodnou na celoplošné i lokální vysprávky betonu.

 

K zakoupení zde:

test